פושט רגל

עורך דין לפשיטת רגל

חוק ומשפט

כולנו מקבלים לפעמים החלטות לא טובות בחיים. זה יכול להיות בכל תחום, אולם כאשר זה נוגע לתחום הכלכלי, זה עלול לגרור מצב של התדרדרות כלכלית לא נעימה שנראה שאין לה סוף. ההוצאות החודשיות רק הולכות וגדלות מדי חודש, ההכנסות לא נראות לעין וכל הכסף נגמר עוד לפני שההוצאות החודשיות יגמרו ונראה שאין אור בקצה המנהרה. בהיעדר פתרון שיציל אתכם, את העסק שלכם או את המצב הכלכלי שלכם כדאי יהיה להכריז על פשיטת רגל וחדלות פירעון. לעמוד בהסדרי התשלומים למשך 4 שנים ולזכות בהפטר מיתרת החובות כדי להרוויח את חייכם מחדש.

מהי פשיטת רגל וחדלות פירעון?

פשיטת רגל או חדלות פירעון הוא מצב שבו אדם, תאגיד או חברה אינם יכולים לעמוד בהוצאות החודשיות שלכם ושסך נכסיהם אינו מכסה את החובות גם כן. על כן חוק חדלות הפירעון החדש מציב תנאים מינימליים להגשת בקשה לפשיטת רגל שאם אדם יחיד או חברה עומדים בהם, ניתן יהיה להכריז עליהם כפושטי רגל ולהתחיל בהליך כינוס הנכסים ותשלומי החובות לפי ההסדר. 

כיצד עובד התהליך?

לאחר שהוועדה קיבלה את הבקשה לפשיטת רגל ובמידה והחייב עומד בכל התנאים בית המשפט ממנה כונס נכסים. הממונה יפעל למכירת נכסי החייב ותשלום החובות ככל האפשר לנושים השונים. עבור יתרת החובות המטרה תהיה לנסות להגיע להסדרים בהקדם האפשרי והם יקבלו תשלום יחסי מקופת הנושים שתוקם עבור החייב. הוא יעבוד, יפקיד אליה כסף בכל חודש, למשך 3-4 שנים בהתאם לצו בית המשפט עד אשר יקבל את ההפטר מיתרת חובותיו.

הגבלות שונות על פושט הרגל לאורך ההליך

כמובן שפשיטת רגל היא אופציה אחרונה ומתאימה רק עבור אנשים שהגיעו למצב זה בתמימות ולא ניסו לנצל פרצות כאלה ואחרות בחוק וקיבלו החלטות מכוונות או סיכונים גבוהים בהתאם. בית המשפט בוחן את הנושא לעומק ולא כל אחד יזכה להפטר בסיום ההליך, בוודאי שלא אם בית המשפט יחשוב שלא הגעתם למצב זה בתמימות. הליך פשיטת רגל זה לא פיקניק וצריך לעמוד בהגבלות שונות בהליך. בין ההגבלות השונות שתצטרכו להתמודד עמם יהיו סימון של חשבון מוגבל חמור, אין כרטיסי אשראי, שיקים, הלוואות או מסגרת עו”ש בחשבון. כמו כן אי אפשר לצאת לחו”ל אלא באישור בית המשפט ועוד.

החשיבות של ייצוג על ידי עורך דין לפשיטת רגל המתמחה בתחום

עורך דין לפשיטת רגל הוא חלק קריטי בהליך פשיטת הרגל שלכם. מלבד העובדה שהוא ידריך אתכם כיצד להתנהג ולהתנהל ומהניסיון שלו יוכל לכוון אתכם להתנהלות הנכונה במהלך ההליך, כך שתוכלו לקבל בסיומו את ההפטר שלכם ולהרוויח את חייכם בחזרה – הרי שהוא גם ידבר בשמכם מול הגופים השונים: מול הנושים להם חייבים כסף, מול בית המשפט והממונה על התיק שלכם, מול הרשויות ועוד.