ציפוי שיניים לפני ואחרי

ההיסטוריה של ציפויי שיניים בישראל

רפואה

מתי נרצה לעשות ציפוי שיניים ואיזה סוג לבחור?

אחד הטיפולים האסתטיים השכיחים ביותר כיום ברפואה בכלל ובתחום רפואת השיניים בפרט הוא טיפול ציפוי שיניים. בדרך כלל הציפוי יהיה מבוסס על אבקת חרסינה אולם יש גם ציפויים מוזלים יותר מחומרים אחרים. אילו ציפויי לבחור? מתי בכלל נרצה לעשות ציפוי שיניים? ואיך זה עובד? על כך ועוד ננסה לענות בדקות הקרובות.

מתי נרצה לעשות ציפוי שיניים?

ישנם מספר מקרים שכיחים בהם אנשים מעדיפים לעשות את ציפוי השיניים שלהם. ראשית ברוב המקרים מדובר בנושא אסתטי בלבד. כלומר אנשים שאינם מרגישים בנוח או אינם מרגישים בטוחים עם החיוך הנוכחי שלהם או מצב השיניים הנוכחי שלהם ורוצים לבצע טיפול ושדרוג לחיוך שלהם על ידי ציפוי חרסינה איכותי לשיניים. ציפוי שיניים יכול להיות פתרון נהדר גם בשל מקרים אחרים, לדוגמה: צבע לא אחיד בשיניים בשל סיבות גנטיות, שינויים במבנה הלסת, עקמומיות קלה בשיניים, שן שבורה, שיניים שהשחירו או השתנה צבען בשל סיגריות, אלכוהול או אפילו עם ההתבגרות בגיל.

אילו סוגי ציפויים הם הפופולריים ביותר?

  • ציפוי חרסינה מפורצלן וניר – אולי הסוג הנפוץ ביותר לציפוי שיניים מחרסינה. ציפויים אלה דקים מאוד ומכינים אותה במעבדה מיוחדת. אלה נחשבים לאסתטיים, איכותיים, חזקים ועמידים לאורך שנים רבות. הטיפול הנו טיפול שמרני והמטופל יכול לבחור את הצבע והצורה של השיניים. תוך 2-3 פגישות ניתן להגיע לתוצאות ולהשלים את הטיפול. החיסרון הוא שלאחר ההדבקה כבר אי אפשר לשנות את צבע הציפויים וציפויים אלה נחשבים ליקרים יחסית.
  • ציפוי מזירקוניה – אם אתם צריכים ציפוי שיניים בשילוב טיפול במקרים קליניים שונים כמו שחזור שיניים עם גשר וכד’ – מומלץ לעשות שינוי בציפוי חרסינה מזירקוניה. אלה עמידים לאורך שנים, בעלי אחוזי שחיקה גבוהים וכפי שאמרנו מתאימים בטיפול עם מקרים קליניים שונים. החסרונות הם המחיר היקר של הציפויים והצורך בהשחזה בשל עובי הציפויים.
  • ציפוי קומפוזיט – ציפוי זה מאפשר את השיפור של מראה השיניים באופן מהיר. הוא טיפול שמרני אך הציפוי אינו מחזיק זמן רב וצריך לחדש אותו פעם בחצי שנה לערך. ציפוי זה עשוי משרף מיוחד ולא מחרסינה. הוא מאפשר לרופא לעצב ולסגנן את הצורה של השיניים. אין גיוון מבחינת בחירת הצבעים על ידי הלקוח והוא נחשב לטיפול זול יחסית. טיפול זה מתאים בעיקר למי שרוצה לנסות ציפוי לתקופה מסוימת ולראות כיצד הוא עובד עבורו לפני שהוא מזמין ציפוי קבוע.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על ציפויי שיניים אסתטיים? בקרו באתר של ד״ר מירי פיצ׳ר או חייגו עכשיו 03-5533347